Zwrócił się do nas klient z takim problemem.
Mam do odzyskania prawie 90 tys. zł. i chciałbym państwu zlecić windykację
tej kwoty. Dłużnik jest trudny i myślę że nie obejdzie się bez postępowania
sadowego. Już kiedyś rozmawiałem z Państwa przedstawicielem telefonicznie i
uzyskałem informacje, że w przypadku postępowania sądowego nie ponosze kosztów pracy
waszych prawników w sprawie ale muszę uiścić wpis sądowy. To będzie jednak
kwota pawie 4.500 tys. zł. a mnie nie stać teraz na taki wydatek, co Państwo
proponują?Wierzytelność przedawni się za dwa miesiące jeżeli nie znajdzie się
do tego czasu w sądzie.
Jeżeli pozew wniesiemy do e-sąd korzystając z Elektronicznego Postępowania
Upominawczego, to opłata nie wyniesie 5% tylko 1.25% a więc w przybliżeniu 1125
zł. Jeżeli nie ma Pan pieniędzy, to należałoby może postarać się o jakąś łatwo
dostępną pożyczkę ale raczej odradzamy na przykład sms kredyt, może
prędzej na portalu społecznościowych pożyczek – między ludźmi. Nie należy tak
zwlekać ze skierowaniem pozwu do sądu, gdyby termin przedawnienia nie był taki
bliski to najpierw można by skierować do sądu tylko część roszczenia i poczekać
na efekty egzekucji komorniczej po otrzymaniu prawomocnego wyroku. Opinie o s-sądzie są różne: http://pamietnikwindykatora.pl/2012/01/25/e-sad-opinie/ ale niewątpliwie stosunkowo niskie wpisy sądowe i wygoda wnoszenia pozwów (bez wychodzenia z domu, bez załączania dokumentów) to istotne zalety.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz