Niektóre firmy windykacyjne z zasady nie przyjmują zleceń
przeciwko prywatnym dłużnikom, inne przyjmują, ale niezbyt chętnie. Trudniej na
etapie przedsądowym zwindykować prywatną osobę niż firmę. prawdopodobnie też
żadna firma windykacyjna nie dołoży najwyższych starań windykując niską kwotę,
na przykład tysiąc
złotych. A przecież takich prywatnych niskich długów jest multum.
Co więc
mają począć wierzyciele w takich sprawach? A zarejestrować się w e-sądzie i
złożyć pozew online - w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Tanio i
wygodnie a gdy dług jest bezsporny to i prosto, pozew w kilku zdaniach. Opłata
sądowa to zaledwie 1,25% wartości przedmiotu sporu czyli kwoty należności w
pozwie. Nic nie trzeba kserować ani skanować, w pozwie tylko piszemy, jakimi
dowodami dysponujemy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz